8 - 9 травня український народ відзначає День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Дата: 08.05.2020 23:10

Сьогодні в день пам'яті і примирення та напередодні 75 річниці дня Перемоги давайте ще раз згадаємо всіх ставчанських ветеранів Другої світової війни. А окремо хочеться розказати про орденоносців нашого села. По значимості бойові ордени мали свій порядок. Найвищим після Золотої зірки Героя Радянського Союзу та ордена Леніна був Орден Червоного прапора, потім ішов орден Вітчизняної війни 1 та 2 ступені, далі орден Червоної зірки, Орден Слави 1-3 ступені. Після них ішла медаль «За відвагу» та медаль «За бойові заслуги». В Ставчанах 6 чоловік мали бойові ордени. Це - Клевчук Кирило Антонович(Орден Червоної зірки), Мачушак Сава Георгійович(Орден Червоної зірки), Курилюк Михайло Георгійович(Орден Червоної зірки), Шемчук Георгій Васильович(Орден Червоної зірки), Сохолотока Яків Іванович(орден Слави 3 ступені), Клевчук Іван Петрович(орден Слави 3 ступені) та Мачушак Яків Васильович(орден Слави 3 ступені). Панюшин Григорій Михайлович мав 3 бойові медалі "За відвагу", що прирівнювалося навіть до ордена Вітчизняної війни.

Наш земний уклін усім, хто бився на фронтах тієї війни, виніс роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував рідний край.

Схиляємо голови перед мільйонами безіменних героїв, які назавжди залишилися на полях війни, віддаємо данину глибокої поваги вам, шановні наші ветерани, працівники тилу, солдатські вдови, діти війни, афганці.

Наш уклін також героям сьогодення, учасникам АТО, які відстоюють мир у нашій країні сьогодні.

Бажаємо всім міцного здоров’я, добра, злагоди та добробуту у родинах, довгих літ життя, щасливого сьогодення і непохитної віри у те, що завтрашній день буде обов’язково мирним, світлим і щасливим!Фото без опису