ЧОМУ НЕ МОЖНА СПАЛЮВАТИ СУХУ ТРАВУ І ЛИСТЯ
ЧОМУ НЕ МОЖНА СПАЛЮВАТИ СУХУ ТРАВУ І ЛИСТЯ
Традиційно восени люди згрібають опале листя та спалюють його, не задумуючись над тим, якої шкоди це завдає здоров'ю та довкіллю.
Лікарі ж попереджають про ризики для здоров'я, адже при спалюванні виділяється бензопірен, що може викликати у людини рак. З димом у повітря виходять діоксини - одні з найбільш отруйних для людини речовин. Тліюче листя виділяє чадний газ, який блокує постачання кисню до тканин організму. Приміром, одна тонна тліючого листя прирівнюється до тридцяти кілограмів чадного газу. Це дуже отруйний газ, оскільки надзвичайно легко зв'язується гемоглобіном крові, блокуючи доставку кисню до тканин організму. Серце починає працювати з вищим навантаженням, а це – посилює шанс на загострення захворювань серця.
Спалення листя призводить ще й до забруднення атмосфери, води та ґрунту. Небезпека полягає і в тому, що це може перерости у неконтрольоване горіння.
Спалювати листя забороняє низка законів, а Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає за це покарання у вигляді штрафу. Проте розмір штрафу за таке порушення занадто малий, тому люди, особливо в селах, продовжують масово палити. Якщо ви стали свідком спалювання листя, спробуйте спершу поговорити з правопорушником і переконати його не робити цього. Якщо розмови не подіють, то викликайте правоохоронців і пожежників.
Шановні громадяни!
Пораючись на городах, присадибних ділянках, прибираючи на прилеглих територіях установ, підприємств та організацій, завжди дотримуйтесь правил пожежної безпеки! Дуже часто спалення сухої трави переростає у велико-масштабні пожежі. Швидкість поширення вогню, особливо під час вітру, надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. У населених пунктах спалення сухої трави або листя на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння. Це загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору.
Кожен житель громади повинен пам’ятати, що опале листя, залишки рослинності можна самостійно компостувати на власній присадибній ділянці. І це, до речі, обійдеться значно дешевше, а ніж сплатити штраф за його спалювання. Завдяки правильному підходу мешканців до вирішення питання щодо поводження з рослинними рештками ми збережемо довкілля та здоров’я нашого населення!!!